Fåtölj, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, Swedese. Skiktlimmat och formpressat trä, brännmärkt Swedese. Fårskinn, smutsig. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -
BØRGE MOGENSEN. "The canvas chair", Fåtölj, formigiven 1970 för Fredericia, såpad ek och canvas. | Fåtölj, Design inredning, Stolar
Lamino fårskinnsfåtölj i ek - Stockholms Auktionsverk
Fåtölj med fotpall, 1950/60-tal. - Bukowskis
Fåtölj ✦ Auktionsindex
Fåtölj Lamino - Stockholms Auktionsverk
FÅTÖLJ, ek, 1960-tal
Yngve Ekström fåtölj - Stockholms Auktionsverk
Fåtölj , + fotpall, Yngve Ekström (1913-1988), Sverige. Lamino, slitage, skador. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning -